ASSA ABLOY kontsernist

Yale kuulub ASSA ABLOY kontserni, mis loodi 1994. aastal Rootsi ettevõtte ASSA ja Soomest pärit Abloy ühinemise tulemusena. Sellest ajast peale on ASSA ABLOY kasvanud regionaalsest ettevõttest ligikaudu 46 000 töötaja ja ligikaudu 7,3 miljardi euro suuruse aastakäibega rahvusvaheliseks kontserniks. Kontserni kuuluv Yale on maailma juhtiv kodukasutajatele mõeldud kaubamärk.

ASSA ABLOY tegutseb arenenud ja arenevatel turgudel kõikjal maailmas, olles juhtpositsioonil enamikel Euroopa, Põhja-Ameerika ning Aasia ja Vaikse Ookeani piirkonna turgudel.
Kontsern on kiiresti kasvavas turvatööstuses konkurentsitu liider sellistes valdkondades nagu juurdepääsukontroll, tuvastamistehnoloogiad, automatiseeritud sissepääsulahendused ja hotelliturvalisus.

ASSA ABLOY kontsern jaguneb kolmeks piirkondlikuks ja kaheks ülemaailmseks osakonnaks:

Globaalse tehnoloogia osakond on maailma juhtiv elektrooniliste turvalahenduste pakkuja. Globaalse tehnoloogia osakonna juhtivate kaubamärkide hulka kuuluvad HID ja ASSA ABLOY Hospitality (endise nimega VingCard Elsafe).

Ameerika osakond toodab ja müüb mehaanilisi ja elektromehaanilisi lukke, võtmepesi, turvauksi ja uksepiitasid. Ameerika osakonna juhtivate kaubamärkide hulka kuuluvad Corbin Russswin, Curries, Medeco, Sargent ja Yale.

EMEA (Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika) osakond toodab ja müüb mehaanilisi ja elektromehaanilisi lukke, võtmepesi, turvauksi ja tarvikuid. Tänu kontserni kohalike turgude heale tundmisele on meie pakutavad tooted kohandatud vastama kohaliku turu standarditele ja turvanõuetele. EMEA piirkonnas kuuluvad nende kaubamärkide hulka mõned tööstussektori tunnustatuimad tegijad, näiteks ABLOY, Yale, Prometal, Lockwood Doors, TESA, IKON ja ASSA.

Aasia ja Vaikse Ookeani osakond toodab ja müüb mehhaanilisi ja elektromehaanilisi lukke, digitaalseid ukselukke, kõrgturvalisi uksi ja metalltooteid. Selle osakonna juhtivate kaubamärkide hulka kuuluvad näiteks Guli, Pan Pan, King, Lockwood ja Yale.

Sissepääsusüsteemide osakond on ülemaailmne automatiseeritud sissepääsulahenduste, nende komponentide ja seotud teenuste pakkuja. Sissepääsusüsteemide osakonna juhtivad kaubamärgid on Besam, Crawford, Megadoor ja Albany.

Lisateabe saamiseks ASSA ABLOY kontserni kohta külastage veebilehte www.assaabloy.com.